2 αγώνες κατά το μήνα: Μάρτιος 2020 2 αγώνες κατά το μήνα: Μάρτιος 2020
Α΄ Κατηγορία Ε.Π.Σ.Μ. - 2ος όμιλος-23η αγωνιστική (8η β΄ γύρου)
13:30 ΠΑΟ ΔορκάδαςΠΑΟ Δορκάδας - Μακεδονικός ΛητήςΜακεδονικός Λητής 2:1
1 αγώνας at 01. Μάρτιος 2020
Α΄ Κατηγορία Ε.Π.Σ.Μ. - 2ος όμιλος-24η αγωνιστική (9η β΄ γύρου)
18:00 Μακεδονικός ΛητήςΜακεδονικός Λητής - Θύελλα ΠεριστερώναΘύελλα Περιστερώνα -:-
1 αγώνας at 14. Μάρτιος 2020

Ελλήσποντος Ν. Μαδύτου - Μακεδονικός Λητής 2-2

Αξιολόγηση Χρήστη:  / 0
ΧειρότεροΚαλύτερο

makedonikos sima2Δεν κατάφερε η ομάδα μας να πάρει τους 3 βαθμούς της νίκης στη δυνατή έδρα της Μαδύτου με αντίπαλο τον τοπικό Ελλήσποντο.

Μένοντας μακριά από την καλή απόδοση που είχαν στα προηγούμενα παιχνίδια, οι παίκτες μας "χαράμισαν" το 1ο ημίχρονο του αγώνα και έδωσαν το δικαίωμα στους γηπεδούχους να προηγηθούν με 2-0.

Στο 2ο ημίχρονο η αγωνιστική εικόνα της ομάδας άλλαξε και με αντεπίθεση διαρκείας και 2 γκολ του Πιτσινέλη στο 49' και στο 70' το σκορ έγινε 2-2, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Η ομάδα μας αν και έμεινε με 10 παίκτες στο 80ο λεπτό, έφτασε 2 φορές πολύ κοντά στο να πετύχει το γκολ που θα της έδινε τους 3 βαθμούς της νίκης.

Η ενδεκάδα που ξεκίνησε τον αγώνα ήταν: Μπαμπάτσικος, Πεχλιβανίδης, Ταουσιάνης, Ανδρονικίδης, Μπεζιάνης, Μακρίδης, Αλμπανίδης, Καφετζής, Δανάς, Ντεμολάρι και Πιτσινέλης. Αγωνίστηκαν επίσης οι: Φαϊτατζόγλου Μ., Μαρμαρίδης και Κοσμούδης.

Επόμενος αγώνας, εντός έδρας, το Σάββατο 15 Φεβρουαρίου και ώρα 15:30 με αντίπαλο τη Νίκη Ηρακλείου.

makedonikos-podosfairo-2018-2019

Από τον Μακεδονικό Λητής στο CAMPIONATO!!!

Ο Μακεδονικός Λητής έχει έρθει σε συμφωνία με την ιταλική
CAGLIARI μία από τις ιστορικότερες ομάδες της γειτονικής χώρας, για την μετακίνηση του ποδοσφαιριστή Χρήστου Κουρφαλίδη.

Ο νεαρός ποδοσφαιριστής που ήταν βασικός και στην πρωταθλήτρια Ελλάδας μεικτή νέων της ΕΠΣΜ, αλλά είχε κληθεί και στην Εθνική Ελλάδας U-17, έχει την ανεπανάληπτη ευκαιρία για μια σπουδαία καριέρα σε ένα από τα κορυφαία πρωταθλήματα και θα ανοίξει τον δρόμο και για άλλα παιδιά που αγωνίζονται στο Σύλλογό μας να ακολουθήσουν αυτόν το δρόμο, αποδεικνύοντας την πολύ καλή δουλειά που γίνεται στα τμήματα υποδομής του Μακεδονικού Λητής.