Εμφανίσεις: 547
Ratings
(0)

makedonikos litis elvetia 2005 2021 2022

Η επιστροφή στην ενεργό δράση συνδυάστηκε με επιστροφή στις νίκες για τον Μακεδονικό Λητής. Σε ένα όμορφο παιχνίδι με φιλοξενούμενη την Ελβετία 2005 τη Δευτέρα 24/1/2022, η ομάδα μας έφτασε στην νίκη με σκορ 63-48.

Η Ελβετία 2005 μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και βρίσκοντας λύσεις από την γραμμή του τρίποντου, βρέθηκε μπροστά στο σκορ. Από το δεύτερο δεκάλεπτο του αγώνα όμως, ο Μακεδονικός Λητής έσφιξε την άμυνα και ισορρόπησε το παιχνίδι. Έτσι το ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες πολύ κοντά στο σκορ. Η ομάδα μας συνέχισε το ίδιο δυνατά και στο δεύτερο ημίχρονο, με αποτέλεσμα σταδιακά να δημιουργήσει μια διαφορά και να φτάσει στη τελική νίκη.

Συγχαρητήρια στους παίκτες και των δύο ομάδων για την προσπάθειά τους.

Υπενθυμίζουμε ότι ο αγώνας της 5ης αγωνιστικής με αντίπαλο τον Άτλαντα, αναβλήθηκε.

Χατζηαντωνίου Α. , Χατζηλιάδης Ε. 5 (1), Καλιφούλης Ε. 16 (1), Ναβροζίδης Δ. 8 (2), Γιαννακούλας Χ. 18 (2), Τανατσίδης Χ. 14 (2), Βλαχάκης Γ. 2
Προπονητής: Τσαλιγόπουλος Δ.
Βοηθός προπονητή: Παπαδόπουλος Α

Μπορείτε να κάνετε κλικ εδώ για να δείτε τα αποτελέσματα, εδώ για την βαθμολογία του πρωταθλήματος και εδώ για τα στατιστικά του Μακεδονικού Λητής.